Bizim Karadeniz Haber Portalı- sinop haber, sinop haberleri, sinop haberler, boyabat, sinop, gerze, ayancık, dikmen, türkeli, durağan, sinop resimleri
TEŞEKKÜRLER SİNOP
16 yıl önce Ocak 1998 ‘de Yayın hayatına başlayan gazetemiz “Bizim K
14 Yataklı Yeni Yoğun Bakım
Sinop’un yoğun bakım yatak sayısı 46’ya çıktı. Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne
Nükleer santrallerin zararları
Serbest Yazar ve Araştırmacı Toshiya Morita Japonya’da yaşanan nükleer fel
Büyük Şair Mehmet Ersoy Anıldı
Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve 12 Mart 1921’de Türkiye Büyü
SİNOP TAN TOPA TUTTU!
Kılaçdaroğlu AKP’yi Sinop’tan topa tuttu!
2014’te Sinop’ta Buluşuyorlar!

2014’te Sinop’ta Buluşuyorlar!

  Bu haber 16 Ağustos 2013, Cuma 09:45:47 eklenmiştir. 614 kez okunmuştur.
2014’te Sinop’ta Buluşuyorlar! Kastamonu Göl Köy Enstitüsü Mezunları Biraraya Geldi!

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

17 Nisan 1940 yılında kurulan ve 1944 yılında ilk mezunlarını veren Kastamonu Göl Köy Enstitüsünden mezun olanlar son 15 yıldır aralarında buluşma günleri ve toplantıları düzenleyerek bir araya geliyorlar. Kastamonu Göl Köy Enstitüsü mezunları; Kastamonu, Çankırı, Zonguldak, Karabük, Bartın, Sinop  ve bu illerin ilçelerini kapsıyor.
1944 yılında Kastamonu Göl Köy Enstitüsünden 23 Sinoplu öğretmen mezun olmuştu. İlimizde  bu okuldan 70 yıl önce mezun olan birkaç öğretmenin hayatta kaldığı bilinirken, Köy Enstitülerinin önemi, tarihi ve geçmişi anlatmakla yazmakla bitirilemez. Göl Köy Enstitüsü mezunlarının buluşma toplantılarını ilki önce Kastamonu’da yapılmış, daha sonra yukarıda adı geçen illerimizde ve bağlı oldukları ilçelerde yapılmaya devam etmektedir.  6-7 yıl önce  Kastamonu Göl Köy Enstitüsü Mezunlar buluşma toplantılarının biri de Sinop’ta yapılmıştı. Gazetemiz Köşe Yazarlarından Erkan Turan’ın da içinde yer aldığı komite, özenli ve düzenli bir organize yapmış ve çevre illerden gelen konuk öğretmenleri ağırlamıştır.                                         
Bilindiği gibi Köy Enstitüleri 1952 yılında kapatılmış ve Öğretmen okullarına dönüştürülmüştür. Bu günde Öğretmen Meslek Liseleri olarak varlıklarını sürdürmektedirler. Giderek Göl Köy Enstitüsü mezunlarının sayıları azaldığı için, son yıllarda Göl Öğretmen Okulu ve Göl Öğretmen lisesi mezunları da  buluşma toplantılarına çağrılmaktadırlar…
Kastamonu Göl Köy Mezunları bu yıl ki buluşma  toplantılarını Tosya İlçesinde yaptılar. Tosya Buluşma toplantısında alınan bir karar gereğince gelecek buluşma toplantısının  21-22 haziran 2014 tarihinde Sinop’ta yapılması kararlaştırıldı.                                              
Turizm kenti olan ilimizde yapılacak buluşmaya yoğun katılm olacağını düşünen Sinop’lu öğretmenler 14 Ağustos 2013 günü 60’a yakın öğretmenin katılımıyla bir hazırlık toplantısı düzenlediler. Bu hazırlık toplantısında bir de komisyon oluşturuldu.
Komisyon ise, Nazmi Gökmen, Kerim Değer, Fatih Deveci, Şemsettin Öğretmen, Mehmet Yaylacı, Salih Uzun  ve Ahmet Güler isimlerinden oluştu. Seçkin Ekmek Fırınlarının işletmecisi Kazım Bilgiç ise gereken her türlü desteği yapacağını söyledi.
Bu toplantıya çevre illerden ve büyük şehirlerimizde ikamet eden Göl KÖY mezunlarından yoğun katılımlar olacağı belirtilirken, eşleriyle birlikte yaklaşık dörtyüz, beşyüz kişinin katılımı beklenmektedir.
 ETİKETLER : ,

Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
Döviz
Alis
Satis
USD -
EUR -
Sterlin -
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
© Copyright KARADENİZ BİLİŞİM - AJANS & ORGANİZASYON Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Uygulama karadenizbilisim