Bizim Karadeniz Haber Portalı- sinop haber, sinop haberleri, sinop haberler, boyabat, sinop, gerze, ayancık, dikmen, türkeli, durağan, sinop resimleri
TEŞEKKÜRLER SİNOP
16 yıl önce Ocak 1998 ‘de Yayın hayatına başlayan gazetemiz “Bizim K
14 Yataklı Yeni Yoğun Bakım
Sinop’un yoğun bakım yatak sayısı 46’ya çıktı. Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne
Nükleer santrallerin zararları
Serbest Yazar ve Araştırmacı Toshiya Morita Japonya’da yaşanan nükleer fel
Büyük Şair Mehmet Ersoy Anıldı
Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve 12 Mart 1921’de Türkiye Büyü
SİNOP TAN TOPA TUTTU!
Kılaçdaroğlu AKP’yi Sinop’tan topa tuttu!
Bakımevi, Kayak Merkezi Olacak!

Bakımevi, Kayak Merkezi Olacak!

  Bu haber 20 Kasım 2010, Cumartesi 11:24:10 eklenmiştir. 1554 kez okunmuştur.
Bakımevi, Kayak Merkezi Olacak! Dranaz Dağı İlimiz’in en yüksek bölgesi durumunda olduğu için, buradaki rakımda 1440 metre olarak tespit edilmiştir. Bu bölge’nin Sinop’un en yüksek yeri olması nedeniylede kış mevsiminin büyük bir bölümü burada karlar altında geçmektedir.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dranaz Dağındaki kış şartlarını, kış Sporlarına dönüştürmek için Sinop’ta önemli çalışmalar başlatıldı.  Öncelikle  Dranaz Bölgesinde  boş bulunan   Karayolları Bakım Evi gündeme alınarak, bu binanın  Sinop Orman Başmüdürlüğüne 49 yıllığına devri gerçekleştirildi.  Sonuçta  Çevre  Orman Bakanlığı  ile  Gençlik ve Spor Bakanlığının bu konuda çalışmaları devam ediyor.  
Dranaz Bölgesinde başlatılan girişim çok güzel.  Bir çok ilde yapılması mümkün olmayan   kış sporlarının Sinop’ta yapılabilmesi, İlimiz Turizmi ve tanıtımı içinde iyi bir gelir kaynağı olacak. .  Dranaz Bölgesindeki  Karayolları Bakım evi’nin boş bulunması, buranında Orman Başmüdürlüğüne devredilmesi de bu projenin başlangıçı  için  önemli bir adım  olmuştur.  Verilen Bilgilere göre Karayolları Bakım Evi binası’nın son durumunu görmek  ve bölgenin Kış Sporlarına uygun olup olmadığını tespit etmek   için Türkiye Dağcılık Fedarasyonu ile   Çeşitli Kayak Merkezlerinden  bir çok yetkili bölgeye gelerek inceleme ve araştırmalar yapmışlardır.  Bu konuda yapılan değerlendirmelerin olumlu olduğu belirtilirken, Dranaz bölgesine eninde sonunda Kış sporları ile ilgili bir tesisin yakın bir zamanda kurulabileceği açıklandı.
Dranaz bölgesine Kış Sporları için gerekli olan tesislerin kurulması konusu İl koordinasyon kurulu toplantısında da ele alındı. Bu konuda yapılan çalışmaların olumlu yönde ilerlediğini belirten yetkililer,  bu konuyla ilgili olarak çeşitli kuruluşlarla görüşmelerin yapıldığını söylediler.  Sonuçta Sinop’a kış Sporları ile ilgili olacak tesislerin yapılabileceğine  bizde inanıyoruz. Önemli olan bu yatırıma  bir an önce  başlanmasıdır.   Mademki Karayolları Bölge Müdürlüğü  Dranaz’daki Bakım Evini Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne devretti, bundan sonra bu işin büyük sorumluluğu da  bu kurumun  üzerine kalmıştır.  Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Orman Bölge müdürlüğünün bu konuda girişimlerde bulunarak  Kış Sporları Projesini hayata geçirmeleri gerekir diyoruz..
 ETİKETLER : ,

Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
Döviz
Alis
Satis
USD -
EUR -
Sterlin -
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
© Copyright KARADENİZ BİLİŞİM - AJANS & ORGANİZASYON Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Uygulama karadenizbilisim